PROSÍM, PŘEJDĚTE NA NOVÉ STRÁNKY ODDÍLU ... http://www.obzam.wz.cz/... TYTO STRÁNKY JIŽ NEBUDOU AKTUALIZOVANÉ!!!

10.kolo VČO - dne 3.9.2011...prezentace prostoru závodu a blízkého okolí

1. července 2011 v 21:41 | Vláďa Fikejs |  Pořádáme
Prezentace prostoru závodu a blízkého okolí
Dovolte mi, abych Vás seznámil s prostorem závodu a blízkým okolím, které přímo vybízí zůstat zde o něco déle a poznat i část tohoto přihraničního koutu našeho regionu.
1. Shromaždiště závodu leží v Českých Petrovicích, malé obci vzdálené 13 km s.v. od Žamberka, v nadmořské výšce 630 m n.m. v blízkosti státních hranic s Polskem.
Parkování vozidel je zabezpečeno na zpevněných parkovištích u shromaždiště. K občerstvení poslouží 2 restaurace.
Centrum závodu jsme vybrali pod lyžařským svahem ve sportovním areálu pana M. Bajera. Areál i v této době nezahálí, sjezdovku si můžete sjet na horských kárách, zkusit zorbing (koulení v nafukovací kouli), lanovku a další atrakce pro děti i dospělé.
Vlastní prostor závodu je situován do lesního masivu vrcholů Adam a Orlička v nadmořské výšce 500 - 760 m n.m. V daném prostoru byl před II. světovou válkou vybudován pevnostní komplex na obranu ČR s dominantním velkým podzemním betonovým objektem Adam, který je t.č. v užívání Armády ČR. V blízkém okolí je množství malých i větších krytových objektů, na které při závodě jistě narazíte.
Vlastní armádní objekt je chráněn oplocením a střežen vojenskou policií, proto nedoporučuji nikomu zkoušet tento objekt a přilehlé prostory navštívit přes plot.
Mapa závodu "Orlička" byla dokončena v létě 2011, část vychází z mapy "Adam" a část jsme domapovali tak, abychom mohli tratě natáhnou do klasických délek. Snad jen "21" budou mít o něco kratší.
Jedná se opravdu o pěkný a rozmanitý závodní prostor, který jistě potěší každého orienťáka.
Doporučuji, aby závodem Vaše návštěva tohoto východního koutu Orlických hor neskončila, je zde opravdu co k vidění a k příjemnému prožití prvního poprázdninového víkendu.
2. Jistě si udělejte čas na návštěvu jednoho nebo více turistických prvků v této části východních Čech:
a) Zemská brána (3 km z Č. Petrovic) - jedinečný skalní útvar s kamenným mostem na hranici s Polskem, kdy se řeka Divoká Orlice tekoucí po státní hranici stáčí prudce doprava skalní průrvou a vytváří kamennou scenérii. Údolím Divoké Orlice můžete dojít do 4 km vzdáleného Klášterce n. Orl.
b) Horské chaty - Kašparova chata (1,5 km vých. Č. Petrovice) výhled na Jeseníky a Kralický Sněžník. Orlická chata (1,5 km od Zemské brány)
c) Pevnostní objekty - Bouda nad obcí Těchonín (4 km) a Hanička nad městem Rokytnice v Orl.h. (oba přístupné).
d) Přehrada Pastviny - vodní plocha zasazená do lesnatého údolí, vhodná ke koupání nebo lodičkování. (7 km od Č. Petrovic).
e) Možné navštívit i další turistická místa jako Suchý vrch s rozhlednou (3 km od pevnosti Bouda), Polsko (2km přechod Kamienczyk) nebo muzeum řemesel v Letohradě (asi největší svého typu v ČR).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vencik Vencik | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 3:28 | Reagovat

Souhlas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
  • Nápověda: jednotlivé stránky ve vašem prohlížeči můžete přibližovat nebo oddalovat pomocí CTRL+(+,-) nebo CTRL+kolečko na myši.