PROSÍM, PŘEJDĚTE NA NOVÉ STRÁNKY ODDÍLU ... http://www.obzam.wz.cz/... TYTO STRÁNKY JIŽ NEBUDOU AKTUALIZOVANÉ!!!

POKYNY K ZÁVODŮM VČO - 10.kolo - 3.9.2011

26. srpna 2011 v 13:41 | TJ Sokol Žamberk |  Pořádáme
Pokyny k závodům VČO - 10. kolo - 3.9.2011

Centrum:
Nachází se ve středu obce České Petrovice ve sportovním areálu pod lyžařským svahem (630 m n.m.) v pěkném prostředí pod vrcholem Adam (765 m n.m.).
- v centru jsou 2 restaurační zařízení (vstup bez hřebů!) a naše oddílová osvěžovna s domácími koláčky a buchtičkami, jako nezbytným zdrojem energie pro vlastní závod,
- parkování na asfaltovém obecním parkovišti bezprostředně u centra (parkovné obvyklé: osobní auto - 20,- Kč, autobus 50,- Kč)
- prezentace od 8.15 hod. do 9.30 hod., dohlášky možné,
- prostory pro oddílové stany v levé části prostoru
- mytí v lavorech, neničte upravené břehy potůčku; WC 4x TOI-TOI + restaurace
- zábava před a po závodě - kromě posezení v restauraci a osvěžení i možnost jízdy na kárách ze sjezdovky, lanovka, a další.

Start:
Je na okraji lesa jižně od centra. Mapový start 80 m po cestě.není zde WC. Na start je 1,8 km s převýšením 65 m po cestě loukami. Mapníky dle počasí. Vhodné zahřátí a rozcvičení těla před závodem. Zakázaný prostor začíná okraj lese od startu.

Cíl:
V mapě je kontrola 100 (sběrka), vlastní cíl mimo mapu - doběh do 200 m po fáborkách po louce směrem ke sjezdovkám. Vzdálenost do centra 500 m.

Závodní prostor:
Část závodního prostoru je situována v bývalém hraničním opevnění s hustou sítí pevnostních objektů (centrálním objekt byl Adam -vojenské zařízení) a umělých překážek - rýhy, okopy, hluboké jámy - POZOR na bezpečnost.
Středem závodního prostoru Orlička vede účelová silnice k vojenskému objektu - zákaz vjezdu vozidel - přesto pozor při přebíhání.
Je zakázáno přibližovat se k oplocení objektu na menší vzdálenost jak 20 m - objekt je střežen Vojenskou policií se psy!
Les je z 80 % dobře průběžný, v západní části probíhá těžba dřeva, na jihu místy zarostlé prostory (podrost).

A co po závodech a načatým odpolednem?
Když už jste dojeli do vzdáleného sev. východního cípu Pardubického kraje, 1 km od hranic s Polskem využijte zde nabízené přírodní krásy.
Navrhujeme strávit příjemné odpoledne v místě - projít si v klidu pevnostní objekty dle mapy (co jste nestihli při závodech), navštívit Kašparovu chatu (2 km vých.), pěkný úkaz Zemskou bránu na Divoké Orlici (2,5 km s.z.), určitě i přehradu Pastviny a další úkazy přírody

A co si přát k závodům:
Rychlé nohy, klidnou hlavu a soulad mapy s terénem a hlavně spokojenost s pohybem ve volné přírodě Usmívající se

Dne: 26.8.2011
Vedení závodu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
  • Nápověda: jednotlivé stránky ve vašem prohlížeči můžete přibližovat nebo oddalovat pomocí CTRL+(+,-) nebo CTRL+kolečko na myši.